۲۳ خردادماه؛ تجمع بزرگ عرفان حلقه‌ای‌ها در هفت شهر بزرگ جهان

۲۳ خردادماه؛ تجمع بزرگ عرفان حلقه‌ای‌ها در هفت شهر بزرگ جهان

روز یکشنبه ۲۳ خردادماه مصادف با ۱۲ ژوئن، تجمع بزرگ عرفان حلقه‌ای‌ها در اعتراض به عدم آزادی «محمدعلی طاهری» در هفت شهر بزرگ جهان برگزار می‌گردد. 

به گزارش سایت «نجات با حلقه» به نقل از «آمدنیوز»، پس از تمدید بازداشت دو ماهه «محمدعلی طاهری» بنیان‌گذار عرفان حلقه توسط شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب، قرار است هواداران عرفان حلقه، در اعتراض به عدم آزادی «محمدعلی طاهری» در هفت شهر بزرگ جهان، تجمع اعتراض آمیز برگزار کنند.

این تجمعات قرار است روز یکشنبه ۲۳ خردادماه مصادف با ۱۲ ژوئن در شهرهای پورتلند (آمریکا)، زوریخ (سوییس)، سانفرانسیسکو (آمریکا)، تورنتو، ونکوور و مونترال (کانادا) و هانوفر (آلمان) برگزار شود.

در اعلامیه مربوط به فراخوان این تجمعات آمده است: «ما هواداران حقوق بشر و طرفداران آزادی، در تاریخ ۱۲ ژوئن به همراه دیگر عزیزان در گوشه و کنار جهان در اعتراض به حکم ناعادلانه استاد محمدعلی طاهری، گردهمایی برگزاری می‌نماییم. لذا از تمامی دوستان که امکان حضور در این گردهمایی را دارند، دعوت به حضور می‌نماییم.»

 

22

گفتنی است «محمدعلی طاهری» بنیان‌گذار عرفان حلقه، سال ۱۳۹۰ در دادگاه انقلاب به جرم «توهین به مقدسات» به ۵ سال حبس محکوم شد و در حالی که در بند ۲ الف سپاه پاسداران و در سلول انفرادی محبوس بود، پرونده جدیدی با عنوان «افساد فی الارض» علیه او گشوده شد.

علی‌رغم اعمال فشار دستگاه امنیتی به قضات دادگاه انقلاب و اخذ حکم اعدام در مراحل بدوی و تایید آن در دادگاه تجدیدنظر٬ دیوان‌عالی کشور در یک اقدام حقوقی مستقل، رای صادره را نقض و پرونده را جهت رسیدگی مجدد ارجاع داد.

طبق اظهارات افشا شده از بازجوهای قرارگاه ثارالله، هدف اصلی سپاه پاسداران حذف فیزیکی محمدعلی طاهری و جلوگیری از اشاعه عرفان حلقه است.

حکم پنج‌ساله حبس محمدعلی طاهری در ۱۸ بهمن ۹۴ پایان یافت. ابوالقاسم صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، در روز ۱۳ اردیبهشت‌ماه با تمدید قرار دوماهه حبس، از آزادی وی جلوگیری کرد.

طاهری علی‌رغم اینکه فعالیت‌هایش در گذشته مورد توجه نظام جمهوری اسلامی بوده و از آن تقدیر شده، از اواخر سال ۱۳۸۹ و پس از گسترده‌تر شدن دامنه‌ی مخاطبانش، با محدودیت‌های گسترده‌ای روبرو شد که در نتیجه اعمال این محدودیت‌ها مجبور به توقف کلیه فعالیت‌های خود از تاریخ ۱۰ مردادماه سال ۱۳۸۹ گردید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top