گام‌های نجات با عرفان حلقه (۱)

گام‌های نجات با عرفان حلقه (۱)

گام اول: اشتیاق به او و لاغیر

اشتیاق به کسب آگاهی و درک درست از نقشۀ عظیم الهیپیدا کردن پاسخ این سوال که چرا آمده‌ام و به کجا می‌روم، هدف از آمدنم و انسان گشتنم چه بود. اشتیاق به کمال، به نور، به بهتر شدن، مثبت اندیشیدن و مثبت دیدن. اشتیاق به عشق ورزیدن و رسیدن به مقام صالح؛ همان مقامی که تو را وا می‌دارد دشمنانت را انگیزۀ بهتر شدنت ببینی، به جای اینکه بذر تنفر را در دلت بکاری؛ همان مقامی که اگر چه کم اما اگر درکش کنی و مقیمش شوی به تو می‌آموزد که تنفر از شیطان مکر شیطان است و اصولا تنفر فریبی است تا به سیاهی بکشاند تو را. به تو می آموزد که شیطان را وسیلۀ آزمایشت و رشد کردنت بدانی و هر جا وسوسه‌ات کرد تا سیاهی را، کینه را، بغض را، دروغ را، تحریف را و بدخواهی را برگزینی، تو سربلند و سرشار از آگاهی در مقابلش قد علم کرده، چون آفتابگردانی عاشق، رویت را ز رویش برگردانده و به عشق و نور سلام کنی و یاد بگیری که لعنت بر شیطان مفهومش برخلاف آنچه کوردلان تاریخ، کینه و نفرت ترجمه کرده‌اند، همان توکل بر خداست، و اینکه به خودت یادآور شوی «بر خلاف وسوسه‌های تو ای شیطان! من به خدایی توکل می‌کنم که هستی را بر اساس عشق آفرید و با عشق زینت بخشید» و تلنگری بزنی به خودت که چهار هزار سال است در عرصه هستی و در این بازی روزگار، بازی خورده‌ای.

به یاد بیاوریم که در هر برهه‌ای از تاریخ، جنگ‌ها افروخته‌ایم، سرزمین گشایی‌ها کرده‌ایم، مرزها کشیده‌ایم و از هم دور و دورتر شده‌ایم؛ به راستی چرا؟ آیا وقت آن نرسیده است که بیاندیشیم که به خطا رفته ایم؟ پیامبران را سر بریدیم و رسولان و روشن‌دلان و عارفان را در تنهایی و انزوا به دوردست‌های ذهن‌های بیمارمان تبعید کردیم. هر که آمد از عشق گفت محکومش کردیم به کج‌اندیشی‌هایی که برخواسته از درون سیاه خودمان بود و خودت ببین و قضاوت کن که جهان و قدرتمندان و کشورگشاهای تاریخ چیزی جز دشمنی را تبلیغ نمی کنند. یادمان باشد که با سخنانی چون نفرت از شیطان برای خود مجوز اصلح بودن را صادر نکنند.

وقت آن رسیده که به عصر آگاهی سلام کنیم و اسیر ترفندهای جدید شیطانی و منفی که ماورأ را دست می اندازد، رحمانیت الهی را شوخی می پندارد و بر دشمنی با همنوعان خود قسم‌های خونین می خورد، نشویم.

 tumblr_l1kvd12NiY1qzvo6wo1_500

گام دوم : محقق باشیم

عرصۀ اندیشه‌های عرفانی استاد طاهری جا را برای محقق بودن و بررسی سخنان او باز گذاشته است. همچون درهای کلاس که همواره به روی همه باز بودند و همین فیلتر نشدن‌ها بود که حتی به بدخواهان و غرض‌ورزان این اجازه را داد تا آزادانه در بحث‌ها و کلاس‌ها شرکت کرده و اینگونه بعدها علیه او پرونده‌سازی‌ها کنند.

در مسیر کمال و کشف رحمانیت الهی، اگر با اندیشه‌های عرفان حلقه آشنا شدید، اولین چیزی که اصل است بی طرفی و قضاوت نکردن و محقق بودن است. هر کسی آزاد است تا موشکافانه بحث‌ها و اندیشه‌ها و سخنان و نظرات این عرفان را بررسی کرده و خود به درست یا غلط بود آن اذعان کند. اندیشه‌های عرفانی برای تمامی افراد شرکت‌کننده در کلاس‌ها حق رد کردن و شک کردن و تحقیق کردن را باز گذاشته و به شدت از این مقوله استقبال می‌کند. بنابراین شرکت کردن یا نکردن در کلاس‌ها و استفاده کردن یا نکردن از رحمانیت الهی بر مبنای چیزی جز اختیار شخص نیست.

گام سوم: بر خدا توکل کنیم

در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن، همه می دانیم که شرط اول قدم آنست که مجنون باشیم. کدام خانه تکانی را سراغ دارید که گردو خاک به همراه نداشته باشد؟ کدام ساختنی را دیده‌اید بدون ویرانی اولیه؟ چقدر ضرب‌المثل‌های ادیبانه می‌شناسیم ناشی از بصیرت گذشتگانمان و آگاهی آنها از قانون‌های هستی؟ هر که را طاووس خواهد جور هندوستان کشد را چگونه معنا کنیم؟ آیا بیرون‌ریزی چیزی غیر از خانه تکانی است؟ اگر قرار باشد گردو غبار دم عید را تحمل نکنیم هرگز خانه‌ای تمیز و زیبا نصیبمان نخواهد شد. مسیر کمال و عشق‌ورزی و صالح شدن بی‌شک به همراه وسوسه‌های شیطانی و لحظه‌های ترس و ناامیدی و خشم خواهد بود. برای حرکت در مسیر کمال همیشه نیروی ضد آن وارد عمل شده که ما را به سمت مرزهای دنیای تاریکی فرا می‌خواند. فرا می‌خواندمان تا از رحمانیت او ناامید گشته و به خانۀ پر از گردو غبار دلمان که سال‌ها دستی به سر و رویش نکشیده‌ایم برگردیم. پناه ببریم به همان خانۀ تنگ و تاریک و بی‌خیال راه و سختی‌ها و سنگلاخ‌هایش شویم که پاهایمان را گاه زخم می‌کند و خسته‌مان می‌کند و یادمان برود که عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد.

 ادامه دارد …

۲۵ comments

 1. من کسی نبودم که بی چون و چرا آموزه های استاد طاهری را قبول کنم و دقیقا به دلیل باز بودن راه تحقیق و آزمودن مطالب و مفاهیم کلاس به این سیستم فکری جذب شدم و هنوز هم از همه ی حلقه های رحمانیت الهی بهره مندم. به امید آزادی آقای طاهری و ثابت قدم بودن شما دوستان عزیز که در این مدت در مسیر پیشرفت علم و معنویت قدم برداشتید. ممنون

 2. “سحرم دولت بیدار به بالین آمد” …
  اینجانب نیز به حقیقت حلقه های رحمانیت الهی یقین کامل دارم ، نبوغ و اندیشه ی متعالی استاد محمد علی طاهری را میستایم و قدر دان و ره جوی همیشگی آن خواهم بود و شک ندارم که بی تردید، نجات و ارتقاء کیفی نسل بشر ، وامداراین اندیشه ی متعالی خواهد بود که نه فقط از جهت نظری، شفاف و صحیح و موشکافانه دربیان حقیقت،اندیشه ای به حق و بی نظیررا ارائه داده است و بلکه معرف بی بدیل “راهکار عملی” در راه وصل به حقیقت و کسب کمال و نجات از جزء نگری وکثرت دنیوی ،هست و خواهد بود .

 3. Az lahzeh ashenaee ba ertebatat tahavol aghaz shod har che amigh tar shodam didam omdeh gereftariham az noe didanam bode be gholo eynak e bad bini ra shekastam o cheshmam dar tamasha naghsh bast. Agar hame ye mokhalefin motafeghol ghol roberoyam be istand az khoda yari mijoyam o iman daram ke hagh jarist . Dorood bar ostad taheri

 4. از زمانی که با عرفان حلقه آشنا خیلی آگاهتر شدم نسبت به خودم و اعمالم تشخیص خوب و بد.بطور کلی بگم تا قبل از آشنایی با عرفان حلقه زندگیه عادی و پر از اشتباهاتی داشتم ولی از زمان آشنایی تا به الان روز به روز احساس میکنم بهتر و بهتر میشوم و این تغییرات برای دیگران هم قابل رویت بوده در بنده.

 5. از زمانیکه با عرفان حلقه آشنا شدم و به کمک حلقه های رحمانیت الهی و بینشهای بدست آمده, چیزی جز فوران برکات زمینی و آسمانی در زندگی ندیده ام.
  با وجود درمان بیماریهای بسیاری که به طور پنهان و آشکار در جسم و ذهن من وجود داشت, بزرگترین خدمتی که به من و امثال من از طریق آشنایی با آموزه های استاد محمد علی طاهری شد رسیدن به آگاهی و رفع و رهایی از تضادهایی که امروزه بسیاری دچار آن شده اند, می باشد. چه بسا دین اسلام را درک نکرده و کورکورانه خود را مسلمان می نامیدیم ولی من امروز به مسلمان بودنم افتخار می کنم و با کتاب قرآن بیشتر از هرزمانی انس گرفته ام و امیدوارم استاد طاهری به زودی آزاد گردند تا چنین بزرگ مردی بدون هیچ دلیلی و تنها به جرم آگاهی دادن به انسانها, جزو کسانی نباشند که یک روز حسرت بخوریم از اینکه با ناآگاهی خود را از وجود چنین انسانی محروم کردیم.

  پس لطفا زودتر استاد طاهری را آزاد کنید

 6. ”اگر مخالفان عرفان حلقه واقعا برای رضای خداوند متعال بر ضد آقای طاهری این همه اقدام می کنند به خصوص کسانی که ادعای علم و آگاهی از دین اسلام و شریعت را دارند( بهداشت معنوی و … ) چرا برای افرادی که عام هستند و به قول مخالفان آقای طاهری فریب خورده هستند مناظره ای مستقیم با حضور شخص آقای طاهری نمی گذارند تا همگان از کم و کیف موضوع مطلع شوند . قطعا مناظره با شاگردان اقای طاهری خالی از ایراد نخواهد بود چون آن ها شاگرد هستند نه استاد …البته مناظره ای آزاد بدون فشار و صرفا به جهت رضایت حق تعالی و البته روشن گری برای دوستداران مسیر کمال ”

 7. Zendegiye man ba amozehaye ostad taheri range manaviyat va khodayi e bishtari pida karde bimariham khob shode .dokhtare utismam ke doktorha migoftand utisme 15 sal halla miga n shak darim va behtar az autisme mojezati didam ke naziresho faghat ba ertebatat daryaft kardam man khodaro har lahze mibinam shokre khoda ke ostad taheriro pida kardam va agahihaye nab badast avardam ba hich chizi in agahiharo avaz nemikonam chon khode khodaro bedast avardam+1

 8. سلام همراهان . من شهادت میدهم که . سخت بیمار بودم ورندگیم کم کم داشت نابود میشد . با درسهای استاد طاهری و استفاده از حلقه های رحمانیت الهی کاملا درمان شدم . تا ابد سپاسگزار این معلم بزرگ هستم.

 9. تنها راهی که می توانست و صد البته توانست بیماریهای ذهنی و جسمی من را درمان کند و در ادامه آرامش و درک درستی از بودن و زندگی به من بدهد فرادرمانی و عرفان کیهانی بوده و هست. این بزرگترین رویداد زندگی من و سایر دوستانی است که تا کنون با این موضوع آشنا شده اند و مصداق بارز و شفافی برای این مصرع است که میگوید :
  تا در بند توام آزادم

  استاد ما و نابغه قرون و اعصار را آزاد کنید

 10. Salam
  Man khili afsoordeh boodam veli ba komakeh In Ostad be zendegee bar gashtam
  Mamnoon Ostad Azizam

 11. مادر کودکی هستم که در نهمین ماه تولدش بر اثر یک خطای پزشکی ابتدا در تشخیص صحیح و سپس بطور مکرر در مسیر درمان و جراحیهای ابتدایی صورت گرفت .نوزاد نه ماهه ام به مرز مرگ کشیده شد ولی به معجزه ای به زندگیم برگشت.بیماری که باید در عرض یکماه درمان و ریکاوریش را طی مینمود به یک درمان بسیار طولانی مدت(بیش از دو سال مداوم در بیمارستان) و همراه با یک ناتوانی برای همیشه مجکوم شده بود .در حدود یکسال و نیمگی یک سوم روده اش را از دست داد.و باید تا هفت سالگی صبر میکردیم تا زندگیش با این روده های کوتاه شده به روال نسبتا عادی برگردد
  تقریبا در حدود دو سالگیش با فرادرمانی اشنا شدم و با این درمان شاهد روند بهبودی او شدم.با شفایی که از طرف (خالق بی وصف )بواسطه هوشمندی جاری شد بهبودیش سرعت گرفت و حرکت بر مسیر سلامتی را به زیبایی پیش گرفت .بطوریکه شرایطی که باید در هفت سالگی شاهدش میشدیم را در چهار سالگی اش تجربه کردیم و امروز یک کودک شش ساله سرشار از سلامتی و شادابی است.
  عرفان حلقه نجات بخش کودک دیروز(و فرادرمانگر فردا) شد. کودکی که روزهایش را در پرتو درمان الهی سپری نمورد در معرض دروس عرفان حلقه رشد مینماید و امید هست روزی با شناختی که از هوشمندی میابد یک مسلمانی (مسلمان=تسلیم امر خالق بی وصف)شود که مذهبش را میزان عشقش و صلحش و ارامش و توکلش معرف شود.
  همه این برکت را مدیون نابغه ای هستیم که امروز در بند جاهلانی است که پیش از درک مطلب مغرضانه بشر را از حضورش محروم نموده اند.
  به امید رهایی ازادمرد دگر اندیش , معلم عشق و نابغه دوران استاد محمد علی طاهری

 12. فقط می تونم بگم از طریق این روش زندگیم نجات پیدا کرد. همین

 13. قبل از وارد شدن به عرفان هیچ شناختی از ان نداشتم… با وررود به حلقه درست در جلسه دوم ترم اول با شفای بیماریم مواجه شدم…. که نمیتوانم بیماری را بگویم….. ابتدا شوکه شدم چون نمیدانستم چرا اینطور شد… جبهه گیری میکردم و انکار…. با ادامه راه، هوشمندی باب اگاهی را برویم باز کرد
  و اکنون بعد از ۳ سال با شخصیت جدیدی از خودم اشنا شده ام که گویی پنهان شده بود در درونم… افسردگی. پرخاشگری. نا امیدی. قضاوت کردن. کفر گویی. و بسیاری مرض های روحی از من دور شده و به طوری مشهود است که اطرافیان و خانواده ام را مشتاق به اشنایی با عرفان حلقه کرده…. (در حالی که ابتدای دوره مرا منع میکردند و مخالفت شدید داشتند)
  خدارا شکر می کنم که مرا به حال خود رها نکرده و همچنان برای رهایی از ظلمتهای وجودم از او یاری میجویم
  و برای رهایی استاد طاهری عزیزم از خداوند و رحمانیت الهی طلب خیر و گشایش دارم

 14. سید مجتبی موسوی محمدی

  گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم/ چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی
  حرف برای گفتن بسیار هست ولی …
  خدا رو صدهزار بار شکر میکنم که مسیر زندگیم عوض شد به سمتی هدایت شدم که زندگیم معنا گرفت ، تضادی درون خودم داشتم که در نهایت منجر به دین گریزی و دین ستیزی من شده بود ولی بعد از اشنایی با مجموعه ی عرفان کیهانی وقتی اتصال گرفتم اروم شدم وقتی اگاهی اومد شاد شدم دیگه افسرده نبودم انگار مراسم اشتی کنان بود من با تمام هستی ، با خدا ، با دین ، با اطرافیانم با…
  خودم .
  افسوس میخورم که عده ای نادانسته و عده ای مغرضانه میخوان جلوی این راه رو بگیرن
  مدعی خواست زند ریشه ی ما / غافل از ان که خدا هست در اندیشه ی ما
  ولی …
  اگر مغرضین پنجره ای را به روی ما بستند او دری را باز کرد و اگر دری را بستند او دروازهای را گشود و اگر دروازه را نیز ببندند او افق ها را خواهد گشود.
  در پناه حق…

 15. از زمان آشنایی با عرفان حلقه دنیای من تغییر کرد خیلی بزرگ شد و حالا یه خورشید توی این دنیا داره می درخشه در حالی که قبلا در تاریکی و ناآگاهی بودم تضادم با خدا و دین حل شد. آزاد شدم آزاد شدم و هیچی بهتر از آزادی نیست. به خدای کعبه سوگند که آزاد شدم. آرزوم آزادی استاد و جهانی شدن آموزه هاشون هست. به امید آزادی همه انسان ها از بند جهل و بندگی شب تار .

 16. من تنها حرفی که میتونم از عرفان حلقه بگم اینکه هر کسی به مفهوم عمیق و واقعی این عرفان پی نمیبره وقابل درک برای هرکسی نیست برای همینه کسانیکه ادعای مسلمونی دارن چون از اصل موضوع آدم بودن و مسلمون بودن دورشدن قبول واقعیتو برخلاف راهشون میدونن وسنگ اندازی میکنن.ما بایدآگاهانه راه درست رو تشخیص بدیم.آقای طاهری راه روبه ما نشون دادن…این مسیرحقیقتو برای همه آشکار میکنه وانسان رو از منجلابی که براش ساختن یا خودمون ساختیم نجات میده در اصل برای همه آدما مفیده ولی بعضیها خودشون نمیخوان که انسان واقعی بشن…. البته این فقط نظر منه و قصد توهین به کسی رو ندارم.این حلقه انسان رو به کمال میرسونه فقط کمی تأمل و درک لازمه…عرفان حلقه وجود منو دگرگون کرد وخداروشکرمیکنم که با عرفان حلقه آشنا شدم.

 17. سلام.به عاشقان.
  خیلی خوشحالم و تشکر میکنم از تمام افرادی که دارن تو این گروه فعالیت میکنن تا عرفان کیهانی گسترش پیدا کنه.

  ای که در کعبه کنی رو به خدا از ره دوست روی بر کعبه دل کن به خدا اواینجاست.

 18. با سلام
  در آموزهای استاد طاهری شکی نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top