پاسخ به دروغ پردازیهای نشریه اطلاعات سپاه بنام فرقه نیوز

بسم الله الرّحمن الرّحیم
هل انبئکم علی من تنزل الشّیاطین* تنزل علی کلّ افّاک اثیم
آیا خبرتان دهم که شیطانها به چه کسی نازل می شوند؟ بر همه دروغ سازان گنه پیشه نازل می شوند.
(شعراء ۲۲۱-۲۲۲)
مدتها بود که در مواجهه با بازیهای رسانه ای و جنگ روانی معاندین، مافیای دارو، مواد مخدر و قدرت تصمیم نداشتم به دفاع از خود برخیزم، لیکن خبر مندرج در رسانه ای بسیار متاثرم کرد که آسمان و ریسمان بافی تا کجا می خواهد ادامه پیداکند؟!
اصولا رسالت اهل قلم و رسانه بیان حقیقت و روشنگریست نه دروغ پردازی و اشاعه ی منکر لیکن بنظر می رسد در قاموس اینان و برای خاموش کردن مخالف، بهره مندی از هرامکان قانونی و غیرقانونی، دروغ پردازی و بستن بهتان و نشراکاذیب برای دستیابی و وصول به نتیجه مباح بوده و تن به هرکاری می دهند و هرآسمان و ریسمانی را هم می بافند.
در نشریه ای نام ناآشنا بنام فرقه نیوز، مقاله ای با عنوان گزارشی از پشت پرده حمایت منافقین از فرقه حلقه نوشته محمدعلی منتظر به تاریخ ۶ مرداد ۹۴ منتشر شده است. گزارشی سراسر دروغ و کذب. آنچنان که نویسنده، خود به بی اساس بودن موضوع مطروحه وقوف کامل داشته و حتی آنچه در ذهنش می گذشته را نتوانسته کتمان کند و در مطلع گزارش خود چنین آورده” شاید برای بسیاری از مخاطبان، قیاس فرقه منافقین و جریان حلقه مضحک بنظر آید.”
نویسنده که بنظر می رسد از مطلعین پرونده قضائی آقای محمدعلی طاهری باشد( زیرا اطلاعاتی را مطرح می کند که در دسترس عموم نیست) سعی دارد با القاء مفاهیم غلط و سمت و سو دادن مخاطبین،برای ادعای کذب خود استناداتی فراهم نموده تا افکارعمومی و جامعه را نسبت به مقایسه باطل خود و اتهاماتی که متوجه این مجموعه می نماید، توجیه و متقاعد سازد.
در اینجا لازم نیست تا توانمندی های دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی را یادآورشده و بازگو نمایم. سیستم امنیتی کشوری که در کانون بحرانهای منطقه ای از امنیت مطلوبی برخوردار است و حتی می تواند امثال ریگی را خارج از کشور دستگیر نموده و به کشور بیاورد، حتما بقدر کافی هوشیار و توانمند است که بتواند هرگونه تحرک داخلی در کشور را نیز تحت نظرداشته باشد. چه آنکه از این فراتر، مجموعه عرفان کیهانی(حلقه) از ابتدای فعالیت قانونی خود( که تمام مجوزات قانونی اخذ شده اش در پرونده و فضای مجازی وجود دارد.) تمام اقداماتش را نه پنهانی بلکه بصورت قانونی، علنی و آشکار و با اخذ مجوزات قانونی و حتی اخذ نظر دانشمندان حوزه و دانشگاه و تحت نظارت نهادهای امنیتی و انتظامی انجام داده است.
عجیب است که نویسنده مقاله یا اطلاع ندارد یا خود را به ناآگاهی می زند که تا همین چندی پیش، کلاسهای فرادرمانی و عرفان کیهانی (حلقه) و با مجوزات قانونی در سراسر کشور و در دانشگاههای داخلی و خارجی برگزار می شده و حتی نهاد ریاست جمهوری، سازمان تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی از برگزاری آنها حمایت قانونی می نموده اند.
طرح چنین قصه و افسانه ای، توهین به نهادهای فرهنگی و امنیتی و انتظامی کشور است و تلویحا ایشان را متهم به سهل انگاری و عدول از انجام وظایف می کند و تلویحا مدعی است در سایه ناآگاهی یا کم کاری ایشان، چنین مجموعه ای توانسته در اقصی نقاط کشور دوره های خود را برگزارنماید و مورد اقبال عمومی نیز قرارگیرد.
از دیگرسو باید پرسید آیا دستهایی درکارند تا مردم فهیم، میهن دوست و دیندار را نسبت به نظام بدبین نمایند و جمعیتی همراه و همدل را به افرادی معترض و ناراضی تبدیل نمایند؟
این پرسشی جدّی پیش روی مسؤلان است که، مجموعه ای که در تمام سالهای ارائه خدماتش بهره ای جز همدلی و کاهش آلام انسانی ازخود بجای نگذاشته و در حوزه بهداشت، سلامت و درمان، آثار و نتایج گرانبهائی را به ارمغان آورده است، چرا باید به افرادی معترض و ناراضی تبدیل شوند ؟ و در ازای سرکوب ایشان چه بهره ای به کشور عاید و واصل می شود؟
بی گمان وجدانهای بیدار و آگاه و آیندگان نسبت به اعمالمان داوری خواهند کرد و هرکس در راه خدا تلاش کند، بی تردید از رحمت الهی بهره مند خواهدبود.
با آرزوی توفیق الهی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top