هر کسی از ظن خود شد یار من

علی حق‌جو

«اینجانب به عنوان بنیانگذار طب‌های مکمل ایرانی «فرادرمانی» و «سایمنتولوژی»، ضمن تکذیب ادعاهای دروغین مطرح شده در متن این استفتاها، برای چندمین بار اعلام می کنم که مسلمان، شیعه، معتقد به نبوت حضرت ختمی مرتبت (ص)، دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و از منتظران امام عصر، حضرت مهدی (عج) بوده و از راه و اندیشه مشرکان و مخالفان ایشان بری هستم

متنی که خواندید شهادتین استاد محمد علی طاهری بود در سایت رسمی خودشان. ایشان در شهادتینی باور و اعتقاد شخصی خود را به صورت علنی مطرح کردند و این کار به خاطر فشارهای سال‌های اخیر بر ایشان صورت گرفت.

افراد زیادی با افکار مختلف و برداشت‌های شخصی، دچار سوء تعبیرهایی شدند که مشکلاتی را به همراه آورده است.

از دوستداران استاد شروع کنیم؛ افرادی با سطوح مختلف اعتقادی گرد ایشان جمع شده‌اند و شاید همین امر باعث شده در مورد ایشان قضاوت‌های نادرستی صورت بگیرد.

صدای اذان استاد در همه جا منتشر شده و حتی یک بار از صدا و سیما هم پخش شد؛ این یعنی ایشان شهادتین خود را به گوش همه رسانده‌اند. بسیاری از همراهان که نزدیک استاد بودند می‌دانند که استاد انسان معتقدی بودند و عده زیادی پشت استاد به نماز ایستاده‌اند، اما اینکه همیشه استاد در جواب اینکه آیا شما نماز می‌خوانید پاسخ می‌دادند این موضوع شخصی است و نمی‌توانم توضیحی بدهم برداشت کردند که استاد به نماز اعتقادی ندارد. اما استاد بارها به نزدیکان توصیه نماز را کرده‌اند. اهمیت نماز از نظر استاد طاهری آنقدر بالا است که یک ترم را به طور کامل به نماز اختصاص دادند. در ترم دو که بحث ترمز دستی مطرح می‌شود عده‌ای می‌گویند استاد گفته است نماز نخوانید. اما این در حالی است که بعد از ترم دو در ترم هشت استاد به صورت مفصل بحث نماز و حلقه‌های نماز را مطرح می‌نمایند.

از طرفی گروهی از مخالفان استاد به خاطر اینکه اذهان عمومی را مخدوش کنند مدام مطرح می‌کنند که ایشان به نماز اعتقادی ندارند و همین موضوع باعث شد تا از طرف همراهان عکس استاد که در حال نماز خواندن است منتشر شود.

دو سال است که استاد در بازداشت به سر می‌برند و بازجوهای اطلاعات سپاه مطرح کرده‌اند که ایشان الکی نماز می‌خوانند. و همچنان به تهمت‌ها و افتراهای خود ادامه می‌دهند. ما بر آن شدیم تا بار دیگر اذعان کنیم که استاد طاهری مسلمان، شیعه، معتقد به نبوت حضرت ختمی مرتبت (ص)، دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و از منتظران امام عصر، حضرت مهدی (عج) بوده و همچنین ما رهروان با هر دین و مذهبی به خدا اعتقاد داشته و در جهت بالا بردن کیفیت آداب عبادی خود در این راه قدم بر داشته‌ایم.

والسلام

پی‌نوشت: مقاله «تعمقی در باب الصلوه» در وبسایت رسمی استاد محمد علی طاهری:

http://mataheri.com/Paper/Article25.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top