نامه بیست و دوم محمد مهدوی فر به رهبری

نامه بیست و دوم محمد مهدوی فر به رهبری

محضر مبارک مقام معظم رهبری
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله‌العالی

پس از سلام و عرض احترام
هم‌اکنون که با شما سخن می‌گویم، بعضی از فرزندان این مرز و بوم در بعضی از زندان‌های کشور در حبس‌اند که جرم آنها یا یکی از جرم‌های آنها شرکت در تجمعات غیرقانونی بوده است.

رهبر عزیز ؛ ما بارها از همین صدا و سیمای خودمان دیده‌ایم که در کشورهای مختلف و همین اخیراً در آمریکا و کره‌ جنوبی تجمعاتی علیه بالاترین مقام کشور برگزار می‌شود و مردم در دسته‌های کوچک و بزرگ در موضوعی که اعتراض دارند، تحصن یا راهپیمایی می‌کنند. آیا به نظر شما تجمع این افراد قانونی است یا غیرقانونی؟

از دیدگاه حاکمیت ایران، هر تجمع اعتراضی در هر کجای کشور صورت بگیرد و اعتراض به هر ناحیه‌ای از حکومت که باشد، به خاطر نداشتن مجوز، یک اعتراض غیرقانونی محسوب می‌شود.

در این صورت فرزندان شما در وزارت اطلاعات و در اطلاعات سپاه و در نیروی مقاومت بسیج و در نیروی انتظامی، به محض اطلاع از اینکه در نقطه‌ای از کشور قرار است، یک تجمع اعتراضی بشود، صرف‌نظر از اینکه موضوع اعتراض یا هدف اعتراض چه باشد، بلافاصله نیروهای مرئی و نامرئی خود را به محل گسیل می‌کنند و برای بر هم زدن تجمع از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند.

جناب رهبر ؛ من از خود شما می‌پرسم با این ترتیباتی که اتخاذ می‌فرمایید، پس مردم اعتراض خود را چگونه ابراز کنند؟
مگر اصل بیست و هفتم قانون اساسی نمی‌گوید، تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها، بدون حمل سلاح به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است؟

من از شما می‌پرسم این آدم‌هایی که می‌خواهند تجمع کنند و همه‌ی آنها هم مسلمان هستند، آیا اینها جمع می‌شوند تا به مبانی اسلام فحش بدهند؟
آیا مردم هر وقت که می‌خواهند یک تجمع اعتراضی تشکیل بدهند، هدف آنها این است که جایی را آتش بزنند؟
چرا تا صحبت از تجمع می‌شود، لرزه بر اندام بعضی‌ها می‌افتد؟

گفته می‌شود برای تجمع باید مجوز داشته باشند.
مثلاً من می‌خواهم گروهی را در محلی جمع کنم و یک تجمع اعتراضی تشکیل بدهم و در آن تجمع با تمام توان بر سر شما فریاد بکشم، شما می‌گویید پیشاپیش بیایم از شما مجوز بگیرم.
آیا شما مجوز به من می‌دهید تا من به اتفاق هزار نفر دیگر بر سر شما فریاد بکشم؟
معلوم است که نمی‌دهید، پس چرا می‌گویید بیایید مجوز بگیرید؟

شما تا به حال در طول این سی و هفت سال به کدام گروه و به کدام جمعیت مجوز داده‌اید که بروند بر سر شما فریاد بکشند؟

شما فکر می‌کنید در آمریکا اگر امروز یک نفر برود جلوی کاخ سفید و علیه بالاترین مقام آمریکا فریاد بکشد، نیروهای پلیس یا سازمان سیا می‌روند از او می‌پرسند تو که فریاد کشیدی، مجوز داشتی یا بدون مجوز فریاد کشیدی؟
و اگر آن فرد برای فریاد کشیدن مجوز نگرفته باشد، او را با خود به زندان می‌برند؟
نه من و نه شما هیچ کداممان تا به حال به آمریکا نرفته‌ایم ولی بیاییم فکر کنیم یا برویم بپرسیم، آنها که به فرموده‌ی شما بدترین آدم‌های روی زمین هستند، در برخورد با این موضوع چه می‌کنند؟

جناب رهبر ؛ این حرف‌هایی که من در این نامه‌ها برای شما می‌نویسم، این طور نیست که از کشفیات من باشد، یعنی اینکه من اینها را می‌دانم و مردم نمی‌دانند. نه ، آقای رهبر ؛ مردم می‌دانند همانطور که من می‌دانم و بلکه بیشتر و بهتر از من می‌دانند ولی بر دلهای مردم ترس مستولی شده است، به گونه‌ای که، نه تنها به صورت علنی بلکه در خفا هم از گفتن این حرف‌ها پرهیز می‌کنند.
جناب رهبر ؛ آیا این درست است که مردم از شما و از کارگزاران شما بترسند؟
آیا ما جبهه رفتیم، خون دادیم، شهید دادیم، هدف ما این بود که مردم از شما بترسند؟
خداوند عمل ما را و عاقبت ما را به خیر گرداند.

محمد مهدوی فر
تخریب‌چی و غواص دفاع مقدس
چهاردهم آذر ماه نود و پنج

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top