فراخوان گردهمایی اعتراضی «نه به اعدام» جهت نقض حکم ناعادلانه اعدام و درخواست اعلام تبرئه برای محمدعلی طاهری

فراخوان گردهمایی اعتراضی «نه به اعدام» جهت نقض حکم ناعادلانه اعدام و درخواست اعلام تبرئه برای محمدعلی طاهری

به نام خدا
صدور احکام ناعادلانه و از همه مهمتر «حکم اعدام»،‌ ترویج و نهادینه کردن خشونت در بستر جامعه بوده و اعضای جامعه را از حرکت در مسیر بایسته خویش بازداشته و با سلب آرامش روانی،‌ فرصت هرگونه اصلاح و بهسازی را از آنان دور می‌سازد. همچنین بهره‌گیری از این روش بدوی، راه را برای رسیدن به گوهر سلامت و رشد خواهد بست.
آنگاه که بی‌عدالتی و احکام فرمایشی و فراقانونی ‌جایگزین عدالت و قانون می‌شود؛‌ صدور حکم اعدام، بی‌گمان نمایشگر بی‌رحمی و قساوتی آشکار است و ما ناگزیریم ‌برای رفع این خشونت ناپسند و افراط‌گرایانه، به صورت متحد با استفاده از شیوه‌های اعتراض مدنی و حق قانونی خویش، مخالفت جدی با این روند را اعلام نموده و خواستار رفع ظلم شویم.
درخواست ما از هرکسی که مسوولیتی در این رابطه دارد، انجام اصلاح در رفتارها و قوانین معیوب است تا جامعه به سمت شکوفایی و صلاح حرکت کند. همچنین از اقشار مختلف مردمی که دغدغه‌ای در رابطه با حقوق بشر و مقابله با ظلم دارند، دعوت به همراهی می‌کنیم.
محمدعلی طاهری با وجود ارایه نظریه‌های نوین علمی متعددی و به اثبات رسیده، و تربیت صدها هزار شاگردی که به بی‌گناهی‌ و به اثرگذاری آموزه‌هایش شهادت می‌دهند، بدلیل سوء نیت برخی مأمورین دستگاههای امنیتی، با استناد به اتهامات و مدارک ساختگی و دروغین پس از هفت سال زندان انفرادی، مجددا محکوم به اعدام شده‌ است. اعمال این مقدار ظلم آشکار به او و فشارهای فراقانونی، هر انسان عاقلی را به این فکر وامی‌دارد که عده‌ای از مأمورین امنیتی، عامدانه درصدد ایجاد نارضایتی عمومی و وارد نمودن آسیب‌هایی به کشور هستند.
ما در اعتراض به این اقدام غیرقانونی،‌ در روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۶/۲۲ در ساعت ۱۱ صبح، روبروی دادگاه انقلاب در خیابان شریعتی،‌ تقاطع خیابان معلم، حضور خواهیم داشت تا فریاد دادخواهی این مظلوم را به گوش مسئولان مربوطه برسانیم.

با آرزوی توفیق الهی و سربلندی کشور عزیزمان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top