شکایت نکنیم!

رویا صادقی

در پی جوابی بودیم به تمامی سیاه‌نمایی‌ها و دروغ‌پردازی‌هایی که دشمنان عرفان حلقه به روش‌ها و سبک‌های مختلف و با جدیت کامل در حال پخش و اشاعۀ آن‌ها هستند و عاجزانه سعی در گل‌آلود کردن رودخانۀ خروشانی دارند که سال‌هاست به اقیانوس پیوسته است.

در گذر این دو سال اخیر، عرفان حلقه هر روز با اتهامی نو مواجه شد و روز به روز دشمنی‌ها رنگ و شکل تازه‌ای به خود گرفت.

اتهامات وارد شده به این جریان را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد؛ اول اتهاماتی ساختگی و دروغین که پشتوانه‌ای جز بخل و غرض‌ورزی نداشت. اتهاماتی نظیر اینکه «اگر وارد این کلاس‌ها شوی گرفتار طلسم می‌شوی، «اگر قصد خروج از عرفان را داشته باشی، طاهری و مسترهای او تو را نفرین می‌کنند.!!!… »، «طاهری از طریق جن گیری شما را مسخ میکند!!! …»، یا دکترای افتخاری او خریداری شده و تقلبی است و امثالهم. اتهاماتی که هر عقل سلیمی را به تعجب واداشته و پاسخ‌گویی را بچگانه تلقی می‌کند. افتراهایی که همه از سر استیصال است و در اثر چنگ انداختن به آرزویی است دیرینه: خدشه‌دار کردن اعتبار استاد طاهری و اندیشۀ او.

اتهامات دسته دوم، اتهاماتی برخواسته از جهل و نادانی و گاه سوء‌تفاهم است که هر چند عاری از غرض‌ورزی نیست، با وجود آن عرصه را قدری در جهت بحث و تحقیق و تفحص باز نگه می‌دارد. به عنوان نمونه اینکه عرفان حلقه به تناسخ اعتقاد دارد و این در صورتی است که به اشتباه، گرفتار شدن کالبدهای ذهنی در برزخ را تناسخ تعبیر کرده و تسخیر جسم را با انتخاب مرکب یکی می انگارند. استاد طاهری مسئله تناسخ را بسیار موشکافانه و با دلایلی محکم رد کرده و آن را خلاف عدالت و تدبیر خداوندی می‌داند.

کسی جایی گفته بود برای مبارزه با تاریکی شمشیر نکش شمعی روشن کن؛ از این‌رو، رویکرد پاسخگویی و تلف کردن وقت را نسنجیده انگاشتیم و اندیشیدیم که بهتر است شاپرک‌های وجودمان را قاصد کرده و در پی روشن کردن سیاهی باشیم. بهتر است از خود شروع کنیم. بازنگری درس‌ها و آموزه‌های استاد همان‌طور که شایسته است بهترین راهکار و پیشبرندۀ این روشنایی است. روزی مقالۀ روانشناسی را خواندم که خطاب به پدر، مادرها نوشته شده بود و راه‌های عملی تربیت فرزند را توضیح می‌داد. در جایی از این مقاله ذکر شده بود که فرزندان خود را تربیت نکنید با فرزندان خود از خوبی‌ها و بدی‌ها نگویید خودتان را تربیت کنید، به جای تشویق به خوبی، خوب رفتار کنید. کردار شما گفتار شما در نهاد فرزند شما نهادینه خواهد شد و او همانی می‌شود که شما رفتار کرده‌اید نه آنی که به او گفته‌اید.

در خود عمیق شویم و در رابطه‌مان با خداوند عمیق تر. رمز نشر روشنایی روشن شدن درون خودمان است. اگر قبول کرده‌ایم که به ماموریت قطب جنوب فرستاده شویم از سرمای آن شکایت نکنیم. سردی قلب‌های خالی از عشق طبیعی است چرا که حضور خداوند را تجربه نکرده است و از اول تاریخ جنگ با روشنایی و نور را برگزیده است. آنانی که هدفمند و با قصد و غرض و نیت‌های پلید در پی از بین بردن عرفان و راه‌های حقیقی رسیدن به کمال انسان‌ها هستند آنان بازندگان تاریخ‌اند و این نور و عشق است که در نهایت بشریت را در آغوش خواهد گرفت. پرپر کردن قاصدک‌های پیام‌آور نور کار سیه‌دلانی است که به جای نشر رحمانیت خداوند سینه نادانی سپر کرده و روح خود را به شیطان وجودشان فروخته‌اند.

بیاییم مشق عشق کنیم حضورمان را و دست یکدیگر را گرفته و با وحدتی حقیقی درخت تنومند هستی را با آب‌های خروشان آگاهی وجودمان سیراب کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top