«حلقه در اسارت دژخیمان» تازه‌ترین اثر محمدعلی طاهری منتشر شد

«حلقه در اسارت دژخیمان» تازه‌ترین اثر محمدعلی طاهری منتشر شد

«حلقه در اسارت دژخیمان»  تازه‌ترین اثر محمدعلی طاهری منتشر شد.
تازه‌ترین کتاب محمدعلی طاهری به نام «حلقه در اسارت دژخیمان»، با دست‌خط وی و در پاسخ به کتاب «حلقه اسارت» به تازگی منتشر شده است. «حلقه اسارت» نام کتابی است که به قلم «محمودرضا قاسمی» (بنا به اقرار این ضابط قرارگاه ثارالله در فایل صوتی لو رفته از جلسه او با خبرگزاری رسا) در تابستان ١٣٩۴ توسط نشر «تسنیم اندیشه» و «خبرگزاری رسا» علیه محمدعلی طاهری نگاشته و منتشر شده و به عنوان “مستندات پرونده” در دادگاه، علیه این زندانی عقیدتی استفاده شده بود. کتاب «حلقه در اسارت دژخیمان» در ٣٣۵ صفحه و به شیوه حاشیه‌نگاری با دست‌خط محمدعلی طاهری، در شهریورماه ١٣٩۶ به همت جمعی از شاگردان این زندانی عقیدتی، چاپ و منتشر شده است.
یک منبع مطلع از روند قضایی پرونده محمدعلی طاهری در همین زمینه گفت: « بعد از آنکه در آبان‌ماه ٩١ آقای طاهری جوابیه‌ای مفصل برای کتاب «افسون حلقه» نوشتند، ضمن ممانعت از انتشار آن جوابیه به نوعی ایشان را در قرنطینه قرار دادند تا نتوانند برای سایر کتب جوابیه‌ای بنویسند. اما با رسانه‌ای شدن ماجرا تا حدودی این قرنطینه شکسته شد. مثلا در تاریخ ١٢ اردیبهشت ١٣٩۶ مجبور شدند کتاب «بی خدایی در عرفان حلقه» را به ایشان بدهند اما به دلیل ممانعت از ارائه کاغذ، آقای طاهری جوابیه این کتاب را در ١٣ صفحه نوشته‌ است.»
این منبع نزدیک به دستگاه قضایی در ارتباط با نگارش جوابیه کتاب «حلقه اسارت» توسط محمدعلی طاهری افزود: « کتاب حلقه اسارت هم حدود دو سال است که منتشر شده و در دادخواست دادگاه‌های سال ٩۵ و ٩۶ نیز به عنوان مستندات پرونده به آن اشاره شده، در حالی که آقای طاهری اصلا این کتاب را ندیده بود. سرانجام بعد از رسانه‌ای شدن این ماجرا نیز یک جلد از این کتاب در اختیار ایشان قرار گرفت که به علت عدم دسترسی به کاغذ و ضیق وقت، جوابیه خود را در حاشیه کتاب نوشتند.»
طراحی جلد این کتاب که توسط محمدعلی طاهری و با حاشیه‌نگاری بر جلد کتاب «حلقه اسارت» صورت گرفته حاوی پیام‌های متعددی است، از جمله اینکه با افزودن عبارت «٢-الف» به انتهای عبارت «به قلم جمعی از استادان حوزه و دانشگاه»، نگارش کتاب «حلقه اسارت» به بازجویان قرارگاه ثارالله در بند ٢-الف زندان اوین منسوب شده است.
این اشاره‌ای است که محمدعلی طاهری پیش‌تر، روز سوم تیرماه ١٣٩۶ در شکواییه‌ای که علیه «کارشناسان پرونده»اش نگاشت، در توصیف آنچه که «شگردهای غیرقانونی، غیرشرعی و نامتعارف قوه قضاییه و کارشناس امنیتی پرونده» خوانده بود نیز بر آن صحه گذاشته بود: «مدرک سازی، نشر اکاذیب و ترور شخصیتی از طریق انتشار مطالب کذب و موهومی که به طور عمده در کیفرخواست مطرح شده در قالب انتشار یک جلد کتاب (به نام حلقه اسارت)»
وی در این شکواییه با بیان اینکه «اقدامات فوق در شرایطی صورت گرفته که هیچ گونه امکانی برای دفاع در قبال اعمال مجرمانه فوق به اینجانب داده نشده است» تصریح کرده بود: «کلیه موارد و اقدامات فوق، بعنوان مدارک مستند کارشناسی شده و تحقیقاتی، ضمیمه پرونده شده‌اند که در واقع استنادات و مدارک اثباتی کیفرخواست محسوب می‌شوند، درحالی‌که خود این مدارک بظاهر مستند در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده و متأسفانه دادگاه رسیدگی‌کننده به پرونده نیز بدون توجه به این موضوع تا کنون این اسناد و مدارک مجعول و ساختگی را پذیرش و ضمیمه نموده است.» بنیانگذار «عرفان حلقه» در صفحه ١٧ کتاب «حلقه در اسارت دژخیمان» نیز در پاسخ به ادعای مصاحبه محور بودن کتاب «حلقه اسارت» و موجود بودن فایل‌های صوتی و تصویری در «خبرگزاری رسا» اذعان می‌کند: « اینجانب با هیچ خبرنگاری در خلال مدت بازداشت موقت هرگز مصاحبه‌ای نداشته‌ام. فایل‌های صوتی همگی جعلی، ناقص و دستکاری شده و ناتمام هستند. کلیپ‌های تصویری نیز با توقیف فیلم‌های موسسه و بریده و ناقص کردن و مونتاژ آنها ساخته شده که هیچگونه ارزش استنادی ندارد و صدای سوال‌کننده به آنها اضافه شده.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top