بیانیه خانواده محمدعلی طاهری در کانادا منتشر شده توسط خبرگزاری ایرانشهر

در پی انتشار اخبار ضد و نقیضی که در خصوص سلامت جسمانی محمدعلی طاهری، زندانی عقیدتی محبوس در بند امنیتی زندان اوین، در فضای مجازی و رسانه‌های غیر معتبر منتشر شده‌بود، خانواده این زندانی در کانادا طی انتشار بیانیه‌ای با تاکید بر سلامت جسمی وی خواهان جلوگیری از دامن زدن به شایعات شدند.
Tah

در بیانیه‌ای که به امضای مادر و خواهر محمد علی طاهری از شهر تورنتو در کانادا منتشر شده‌است آمده: «در روزهای اخیر گروهی از آشنایان و علاقه مندان فرزند و برادر ما، استاد محمد علی طاهری با ما تماس گرفته و در باره حال جسمی و شرایط او پرسیده‌اند. ضمن قدردانی از ابراز محبت عزیزان و بزرگواران و چهره‌های علمی و فرهنگی که از سر مهر جویای احوال ایشان بوده‌اند به آگاهی می‌رساند، خوشبختانه در هفته‌های اخیر تحرک تازه‌ای در رسیدگی منطبق بر آیین دادرسی به پرونده ایشان رخ داده‌است. همسر و فرزندان و دیگر اعضای خانواده آقای طاهری در هفته‌های اخیر از فرصت دیدار با او برخوردار بوده‌اند. ملاقات کنندگان با او گفته‌اند که آقای طاهری از شرایط جسمی بهتری برخوردار هستند.»

محمد علی طاهری که به دلیل پایه گذاری یک مکتب فکری به اسم عرفان کیهانی(حلقه) از اردیبهشت ۱۳۹۱ خورشیدی تا کنون در زندان است در هفته‌های آتی با دادگاه تازه‌ای روبروست که گمان می‌رود برای تشدید مجازات وی تشکیل می‌گردد.

در ماه گذشته  برخی اخبار بدون ذکر منبع موثق در فضای مجازی منتشر شد که از احتمال «مرگ فیزیکی»، تا «انتقال غیر قانونی وی از زندان اوین به مکانی نا معلوم» را مطرح می‌کرد. کارشناسان رسانه‌ای انتشار این اخبار غیر موثق را تله دستگاه‌های امنیتی برای سنجش واکنش احتمالی هوادان محمدعلی طاهری در داخل و خارج از ایران قلمداد کرده بودند.

پیش از این نام محمد علی طاهری در گزارش سالانه احمد شهید به مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان نمونه‌ای از نقض حقوق بشر در ایران یاد شده‌است و گروه‌های متعددی از هوادان او در داخل و خارج از ایران با تشکیل تجمعاتی در شهرهای مختلف ایران، اروپا و آمریکا کوشیده ‌بودند نسبت به استمرار غیر قانونی تضییع حقوق وی اعتراض کنند.

خانواده طاهری امیدوار هستند با توجه به تعیین تاریخ رسیدگی به پرونده وی، شرایطی به وجود آید که به رفع آنچه ایشان «سوء تفاهمات موجود» خوانده‌اند، منجر گردد. به همین رو از هوادان آقای طاهری، خصوصا در خارج از ایران خواسته‌اند تا اطلاع رسانی در خصوص وضعیت وی را تنها از طریق اطلاعاتی که از سوی منابع مورد تایید خانوده محمدعلی طاهری منتشر می‌شود، دنبال نمایند.

لینک خبر:

http://iranshahrnewsagency.com/NewsDetails.aspx?ItemId=30391#.VOa9EObF_jj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top